top of page

יום ד׳, 02 באוק׳

|

Mikhmanim

"לצוד את האגו - Hunting the Ego" מודול 1 - ריטריט #1 של הזרע הספירלי

מודול ראשון זה, אשר מהווה את ההיכרות עם "השיטה הספירלית", עובד על מימדי ההוויה דרך 4 ימי חקירה אישית. זוהי צלילה עמוקה ראשונית פנימה, מכיוון שעל ידי הבנת הקשר עם עצמנו מתאפשר לנו להתקדם בשאר שלבי הספירלה של מעגל החיים הקדוש: הזוג, המשפחה, הקהילה, הטריטוריה (הטבעית-גיאוגרפית) ולבסוף, עם האנושות.

Registration is Closed
See other events
"לצוד את האגו - Hunting the Ego" מודול 1 - ריטריט #1 של הזרע הספירלי
"לצוד את האגו - Hunting the Ego" מודול 1 - ריטריט #1 של הזרע הספירלי

זמן ומיקום

02 באוק׳ 2019, 12:00 – 05 באוק׳ 2019, 18:00

Mikhmanim, Mikhmanim, Israel

פרטי האירוע

רקע לעבודה

ההיכרות עם הזרע הספירלי מהווה תגובה, באמצעות כלים ומתודולוגיות חווייתיות- להיעדר כל תרבות עכשווית שתכשיר אותנו כבני אדם. ובאותה עת היא נותנת לנו את האפשרות להתקדם עם יצירת הסינתזה התרבותית הנחוצה בתקופה זו. כאנושיות עכשווית יש לנו אפשרות ללמוד מהטכנולוגיות והמתודולוגיות של אבות "הטריטוריה של יונק הדבש", אנשי "המילה המתוקה" (מהמישורים הגבוהים של הרי האנדים בקולומביה) ולהבין במודע את הפרדיגמות והיעדים התרבותיים שמציעה המודרניזציה באמצעות עקרונות

ה "NaturaHumanization"- "אנושוטבעית".

עקרונות אלה הם ההבנה שהכל וכולם ארוגים ומחוברים זה בזה, האנושי והטבעי מצייתים לאותו סדר, ושום דבר אינו נפרד. מתוך התפיסה הזו אנו באמת יכולים לזרוע את הזרע האנושי, כדי שיהיה לנו את הבסיס להשבת "הסדר הישן-החדש".

מה יהיה בריטריט?

מודול ראשון זה, אשר מהווה את ההיכרות עם "השיטה הספירלית", ונקרא "לצוד את האגו", עובד על ממדי ההוויה. זוהי צלילה עמוקה ראשונית פנימה, מכיוון שעל ידי הבנת הקשר עם עצמנו מתאפשר לנו להתקדם בשאר שלבי הספירלה של מעגל החיים הקדוש: הזוג, המשפחה, הקהילה, הטריטוריה (הטבעית-גיאוגרפית) ולבסוף, עם האנושות.

זהו החלק הראשון ברצף התהליכי- ריטריט בן 4 ימים המתניע תהליך אישי עמוק וטרנספורמטיבי.

הוא פועל, בצורה משולבת, על ההבנה שאנחנו הזרע האנושי. ומתוך האנלוגיה של הזרע אנו מתקדמים בתפיסתנו, אל עבר הזיהוי של כל מה שמפריד ביננו. כך אנו מאפשרים את העבודה הפנימית המוצעת באמצעות "השיטה הספירלית", ובליווי והדרכתם של צמחי מרפא מסורתיים. טכנולוגיה ילידית-חברתית קדומה זו אופיינית לעמי האמזונס, סיירה נבאדה (צפון קולומביה) וטריטוריית שבט המואיסקה בקולומביה.

זו הזדמנות פז עבורנו לחוות את "מילת החיים" דרך הנחייתו של

האטה (Jate) קולצ'אביטה בוייה - Kulchavita bouye

איש החוכמה והאנתרופולוג, הינו מיוזמי ומובילי תהליך הלידה מחדש של אנשי שבט המואיסקה והוא מנהל את שחזורו של "בית המחשבה" המקודש המרכזי של השבט בראקירה, קולומביה. פעילות אשר אשר מאפשרת לשחזר את הבתים הקדושים בקהילות מואיסקאס נוספות ברחבי קולומביה, כמו Aldea Feliz ו- Tierra de Agua.

לצורך משימתו זו, הוא הוכשר כאיש חוכמה ומנהיג רוחני תחת חסותו של החכם משבט הקוגי שבסיירה נבאדה- מאמא אלוקה ובאמנות "מילת החיים", "המילה המתוקה",עם ילידי האמזונס.

הוא הצליח לשחזר את המחשבה של תרבות המואיסקה, ובכך הוא מאפשר היווצרותו של "גשר יונק הדבש"- הסכם בין ידע אבות לתרבות המערבית, זאת בזכות הכשרתו כאנתרופולוג וכ-האטה (אב רוחני). כיום הוא היועץ הרוחני של ה- Ecomuidad Tierra de Agua בקולומביה, והוא חלק מההרכב הבין-תחומי וההוליסטי "הזרע הספירלי"- הרכב שכבר ביקר ביותר מ -10 מדינות ברחבי העולם מאז 2016, והצליח לקבץ קהילה של יותר מ -7,000 אנשים המהווים ביטוי לזרע האנושות החדשה בתודעה.

המתודולוגיה של "הזרע הספירלי"

במסורת הילידית מטרת החיים על פני האדמה היא להיות באחדות עם הבריאה כולה- המטרה היא לחזור ל"תעלומה הגדולה". לשם כך הסדירו האבות הקדמונים את המדרגות, כדי לא לסטות מהדרך המובילה אותנו לחיק האב-האם. כבני אנוש שהם נצר לתרבויות קדם אנו שואפים ללכת בדרך של חוכמה, ולכן אנו דואגים כיצד אנו זרועים ואיך אנו זורעים, כיצד אנו מבצעים את מלאכת הטיפוח שלנו. אנו זוכרים שאנו זרעי הרוח, שצמחו מתוך העיקרון היצירתי.

העבודה עם "מטריצת הספירלה", הוא האופן בו דאגו המואיסקאס הקדומים מהמישורים של רכס האנדים המזרחי בקולומביה- לשמור על ידע זרע המקור של האנושות. המטריצה ​​מאפשרת לבצע תהליך: מסלול של ידיעה עצמית, של טיפוח הזרע האנושי, ושל הקיום עצמו.

היא מסודרת עפ"י האנלוגיה של תהליך הזריעה, בו 5 אלמנטים הנתפשים כחמשת מימדי ההוויה:

עשייה - אדמה

רגש - מים

מחשבה - אוויר

תחושה - אש

ויחסים - מודעות/הכרה.

המטריצה ​​מציעה פרקטיקות קונקרטיות, טקסים ורפואות בכל אחד מחמשת מימדי ההוויה האנושית,

ע"מ לאפשר את התפתחותה האינטגראלית, המכונה בשם "5 סוגי הידע":

הידע המנומק/ראציונלי - משתייך למימד המחשבה.

הידע המעשי - משתייך למימד הגופני/הפיזי.

הידע השקט - משתייך למימד התחושתי, לאש.

הידע הרגשי - משתייך למימד המים.

והידע יחסי - אשר משתייך למרכז הספירלה.

לוח זמנים סדנה "לצוד את האגו" –

יום 1 (ד') -

עד 12:00 – הגעה

צהרים – מבוא לשיטה של ה"זרע הספירלי" - מה מטרתו? הזרע כלב ההוויה שלנו...

אפיון וזיהוי מנגנון ה"אגו" וחווית האחדות.

ערב – הטמעת החוכמה שנלמדה באותו היום דרך טקס "המילה מתוקה" והעמקה בטכנולוגיה הילידית.

יום 2 (ה') –

בוקר – טקס היטהרות עם קמבו

צהרים –מעגל דיבור בנושא "משחקי האגו וזיהוי דרמות השליטה". התבוננות במערכות יחסים עם האם והאב בפרספקטיבה רב-דורית.

ערב - הטמעת החוכמה שנלמדה באותו היום דרך טקס "המילה מתוקה" והעמקה בטכנולוגיה הילידית.

יום 3 (ו') -

בוקר – לימוד טכנולוגיה ילידית של הווידוי: איך להתחבר לחוכמה עתיקה בעידן המודרני?

צהרים - לימוד הטכנולוגיה הילידית של "ניקוי הזרע": איך להסיר מחסומים המונעים מאיתנו לממש את הייעוד שלנו?

ערב - הטמעת החוכמה שנלמדה באותו היום דרך טקס "המילה מתוקה" והעמקה בטכנולוגיה הילידית.

יום 4 (ש') –

בוקר – לימוד טכנולוגיה ילידית של "המנחה הרוחנית" כשלב מקדים להגשמת חזונות ופרויקטים

צהרים – מעגל סיום "ליקוט חוויות המסע".

ערב – חזרה הביתה.

המקום:

מכמנים בגליל התחתון, וילה פרטית במצפה בלב החורש.

הזנה:

במהלך הריטריט יוגשו כ 10 ארוחות צמחוניות ע"י צוות בישול לבבי צמוד.

אפשרויות הלינה:

הלינה על מזרונים בחלל משותף/בחדרים פרטיים עד 3 אנשים (2 חדרים זמינים. *בתוספת תשלום)/אוהל פרטי/צימר ביישוב (בהזמנה עצמית)

כרטיסים

 • מודול 1

  כרטיס יחיד לריטריט #1 מודול 1 של הזרע הספירלי בהנחיית קולצ'אביטה 16-19.10.2019 במצפה מכמנים שבגליל המערבי משך הסדנה רביעי-שבת* 18:00 התכנסות רביעי עד 12:00. הסיום במוצאי שבת* כולל ארוחות צמחוניות ולינה בחלל משותף* ניתן לשדרג לחדר פרטי בתוספת תשלום או להשכיר צימר בישו

  ‏2,600.00 ₪
  המכירה הסתיימה
 • מודול 1 - הרשמה מוקדמת עד 31/8

  כרטיס יחיד בהרשמה מוקדמת לריטריט #1 מודול 1 של הזרע הספירלי בהנחיית קולצ'אביטה 16-19.10.2019 במצפה מכמנים שבגליל המערבי משך הסדנה רביעי-שבת* 18:00 התכנסות רביעי עד 12:00. הסיום במוצאי שבת* כולל ארוחות צמחוניות ולינה בחלל משותף* ניתן לשדרג לחדר פרטי בתוספת תשלום או להשכיר צימר בישו

  ‏2,300.00 ₪
  המכירה הסתיימה

סך הכל

‏0.00 ₪

שיתוף

bottom of page