top of page

ראפה - Rapé

מה זה ראפה?

רפואה זו מגיעה אלינו מתוך ידע האבות של תרבויות הילידים של ברזיל, פרו וקולומביה- ומאז העת העתיקה היא שימשה הן בתחום הרוחני והן בתהליכי סילוק המיותר, הניקוי והטיהור הפיזי. כאשר התכונות של טבק וצמחי המרפא שהוא נושא ננשפים לנחיריים - התערובת נספגת על ידי הממברנות הריריות ונכנסת ישירות לזרם הדם, מגיעה גם לסינוסים הפראנזליים ומנקה לכלוך שבמשך שנים מצטבר וגורם לנו בעיות כמו סינוסיטיס, מיגרנות, ועודפי ליחה. חלק מהרפואה יורד גם אל הבטן ושם, דרך מערכת העיכול, היא מבצעת תפקודים אחרים של טיהור, תילוע (חיסול טפילים), ניקוי ושיפור תנועה הפריסטלטית של המעיים (מסייע במצבי עצירות).

הטבק והרפואות שמהן מורכב הראפה (בהגייה נכונה- 'הא-פה') מסייעים לנתק ישויות, טפילים וזיהומים של אנרגיה והפרעות בדיאלוג הפנימי. עם קבלת נשיפת טבק, התרופה עולה במעלה הנחיריים ע"מ לנקות, למיין וליישר את שדה האנרגיה שלנו, במיוחד את המרכזים או הצ'אקרות של העין השלישית ואת הכתר ומשם למעלה ולמטה בעמוד השדרה - עץ החיים.

זוהי תרופה לגוף, המסייעת לגרש ריר וטפילים מהסינוסים הפרונטליים. הראפה מגיע עד הסינוסים הפראנזליים, מסיר כאבי ראש, קהות חושים ומבוכה, שכן הוא פורק את הלחץ בפנים הגולגולת.זוהי גם תרופה המסייעת לחזון הרוחני. היא עוזרת לנו לטהר את המוח ולהפסיק את הדיאלוג הפנימי, להיות נוכחים באמת כדי להיות מסוגלים לראות מעבר לפרשנויות שלנו.

 

הראפה מסייע לנו להבין ברמה מודעת כי הוא מהווה כלי מדיטציה. אז אנחנו עושים סוג של מדיטציה שאנו מכנים את "מדיטציית ראפה"- ברגע שהראפה מוגש האדם מגיע בקלות למצב של מדיטציה עמוקה מאוד. רפואה זו מעובדת על ידי טחינה חוזרת ונשנית של טבק, צמחי מרפא, קליפה ואפר מהאש הקדושה בתהליך אלכימי עדין. הראפה יכול להיות מורכב מצמחים שונים. הנוכחות של "סבא טבק" עוזרת לזמן ולאזן את יתר צמחי המרפא, כדי להכווין אותם מתוך מטרה מסוימת. בה בעת, ה"טבקיטו" הוא דלת המקשרת בין הרוח ליקום ועוזרת לנו לעורר את הטוהר המהותי שבנו.

 

אופן השימוש

נשיפת התערובת מתבצעת באמצעות "אפליקטור", צינור זוויתי עשוי במבוק, עץ או עצם- דרכו ניתן להגיש את הראפה לאדם אחר (אפליקטור Tepi) או להגשה עצמית (אפליקטור Kuripé).

השימוש הטקסי בראפה כרוך בשתי נשיפות, בכל אחד מהם ננשפת האבקה לתוך נחיר אחד. הנשיפה הראשונה דרך הנחיר השמאלי מסמלת את המוות, והנשיפה השנייה דרך הנחיר הימני מייצגת לידה מחדש. בכך גם מאזן הראפה את שתי ההמיספרות של המוח, את הצד הנשי והגברי שלנו, יין ויאנג ומשאיר את האדם המקבל רגוע, מקורקע ומחודש.

סוגי הראפה

 

>"מאקונה": משמש לפריקת אנרגיה ולניקוי. מביא את ההרמוניה ואת הרוח של היער כדי לרפא. הוא משמש ע"מ לטפל בסחרחורת, עיכול, חום, נדודי שינה, שלשולים, כאבי בטן, בעיות בדרכי השתן, מלריה.

>ראפה חריף: משחרר תקיעות אנרגיה נפשית, מטהר את מערכת הנשימה ומנקה בעיות באף. מקל על הכאב הנגרם על ידי מחלות ראומטיות ועצביות. זהו ראפה "אש" עם אנרגיה של איזון נקבי-זכרי.

>ראפה בזיליקום: מביא אנרגיות חיוביות, מדיטציה, מיקוד נפשי, מפעיל את צ'אקרות הראש. מפיג מתח שרירי, אנטיבקטריאלי ואנטי דלקתי. זהו ראפה המזמן אנרגיה נשית.

>ראפה ג'ינג'ר: מייצר רטט גבוה כדי לבטל את החסימה ולחלץ אנרגיות שליליות. עוזר למנוע עצירות ומשפר את העיכול. משחרר כאבי בטן, מפיג מתח שרירי, אנטיבקטריאלי ואנטי דלקתי. זהו ראפה של אנרגיה של איזון בין זכרי ונקבי.

>ראפה קינמון: מגרה את צ'אקרת מקלעת השמש, מושך אנרגיות של רוגע ואהבה. זהו ראפה של אנרגיה נשית. תומך מדיטציה.

 

 

מחיר (10 מ"ל-7 גרם)- 80 ש"ח

מחיר (30 מ"ל-21 גרם)- 200 ש"ח

עלות משלוח (יו. פי. אס. לנקודת איסוף)- 21 ש"ח

<> הראפה שלנו נעשה עם טבק וצמחים אורגניים, באהבה ועם תפילות לריפוי <>

<> נשמר כשנתיים, כאשר הוא מוגן היטב מפני לחות <>

ארץ מי הקריסטל
"טפי"
המאלוקה בארץ מי הקריסטל
"קוריפה" ו"טפי" מבמבוק
ראפה 10 מ"ל
הכנת ראפה
"קוריפה"
bottom of page