top of page
זרע ספירלי5.jpg

ביקור "הזרע הספירלי" - 2019

"הזרע הספירלי" יגיע לישראל מקולומביה כחלק מהסיבוב האירופי השנתי.

עוד לפני החג, אנחלה תנחת כדי להמשיך את העבודה המופלאה שהתחילה בישראל.

בין ה 24-26/9 יפתח הביקור עם סדנאות המתמקדות במלאכת ריפוי הרחם- הריפוי והאיזון בין הזכרי והנקבי,

לימוד על צמחי הקטורות המקודשים ועל רפואות הטבק.

בסופ"ש 27-28/9 יתקיים ריטריט העמקה למשתתפות בסדנאות-

"איזון 4 האלמנטים לשנה החדשה".

שווה להכיר את אנחלה ועבודתה המשתרשת בישראל

מיד לאחר ראש השנה ינחת בפעם השלישית בארץ, 
"האטה" קולצ'אביטה בוייה- מרצה, אנתרופולוג ומנהיג שבט המואיסקה מקולומביה.

קולצ'אביטה ינחה, בליווי של עניין פראי ושל אנחלה, לראשונה בישראל, את המודול הראשון מתוך 4 של ה"שיטה הספירלית". זהו מודל ייחודי של עבודה סדורה- תוצר של 4 עשורים של עבודת מחקר ושיקום של תרבות אבותיו המרתקת. 
זוהי שיטה אשר מציעה סינטזה בין חוכמות קדם לידע מודרני, שמה במרכז את מערכות היחסים תוך עבודה על 4 האלמנטים של ההוויה האנושית, ומאפשרת מסלול תהליכי של הכשרה והעצמה רוחנית-מעשית לכל אלה אשר מבקשים את האינטגרציה הנחוצה כל-כך בתקופה מיוחדת זו של מעבר...

אנו נציע 3 תאריכים לריטריטים בהובלת קולצ'אביטה ובליווי אנחלה ויובל:

מודול 1 עם קולצ'אביטה (4 ימים\3 לילות). 
שלושתם יתקיימו בוילה פרטית בצפון בלב החורש:
2-3/10 ריטריט לרווקים המעוניינים לזמן זוגיות ספירלית לחייהם

4-5/10 ריטריט לזוגות המחפשים תהליך להבשלת היחסים ולאיחוד הזוגיות
16-19/10 מודול 1 (מתוך 4) בשיטה הספירלית של קולצ'אביטה - "לצוד את האגו"

 

אין כרגע אירועים נוספים

רקע

ההיכרות עם הזרע הספירלי מהווה תגובה, באמצעות כלים ומתודולוגיות חווייתיות- להיעדר כל תרבות עכשווית שתכשיר אותנו כבני אדם. ובאותה עת היא נותנת לנו את האפשרות להתקדם עם יצירת הסינתזה התרבותית הנחוצה בתקופה זו. כאנושיות עכשווית יש לנו אפשרות ללמוד מהטכנולוגיות והמתודולוגיות של אבות "הטריטוריה של יונק הדבש", אנשי "המילה המתוקה" (מהמישורים הגבוהים של הרי האנדים בקולומביה) ולהבין במודע את הפרדיגמות והיעדים התרבותיים שמציעה המודרניזציה באמצעות עקרונות 

ה "NaturaHumanization"- "אנושוטבעית".

 

עקרונות אלה הם ההבנה שהכל וכולם ארוגים ומחוברים זה בזה, האנושי והטבעי מצייתים לאותו סדר, ושום דבר אינו נפרד. מתוך התפיסה הזו אנו באמת יכולים לזרוע את הזרע האנושי, כדי שיהיה לנו את הבסיס להשבת "הסדר הישן-החדש".

 

מודול ראשון זה, אשר מהווה את ההיכרות עם "השיטה הספירלית", ונקרא "לצוד את האגו", עובד על מימדי ההווייה. זוהי צלילה עמוקה ראשונית פנימה, מכיוון שעל ידי הבנת הקשר עם עצמנו מתאפשר לנו להתקדם בשאר שלבי הספירלה של מעגל החיים הקדוש: הזוג, המשפחה, הקהילה, הטריטוריה (הטבעית-גיאוגרפית) ולבסוף, עם האנושות. 

זהו החלק הראשון ברצף התהליכי- ריטריט בן 4 ימים המתניע תהליך אישי עמוק וטרנספורמטיבי.

הוא פועל, בצורה משולבת, בהבנה שאנחנו הזרע האנושי, ומתוך האנלוגיה של הזרע אנו מתקדמים בתפיסתנו אל עבר הזיהוי של כל מה שמפריד בינינו. כך אנו מאפשרים את העבודה הפנימית המוצעת באמצעות "השיטה הספירלית", ובליווי והדרכתם של צמחי מרפא מסורתיים. טכנולוגיה ילידית-חברתית קדומה זו אופיינית לעמי האמזונס, סיירה נבאדה (צפון קולומביה) וטריטוריית שבט המואיסקה בקולומביה.

 

זו הזדמנות פז עבורנו לחוות את "מילת החיים" דרך הנחייתו של 

 

האטה קולצ'אביטה בוייה - Jate Kulchavita bouye

 

איש החוכמה והאנתרופולוג, הינו מיוזמי ומובילי תהליך הלידה מחדש של אנשי שבט המואיסקה והוא מנהל את שחזורו של "בית המחשבה" המקודש המרכזי של השבט בראקירה, קולומביה. פעילות אשר אשר מאפשרת לשחזר את הבתים הקדושים בקהילות מואיסקאס נוספות ברחבי קולומביה, כמו Aldea Feliz ו- Tierra de Agua. 

 

לצורך משימתו זו, הוא הוכשר כאיש חוכמה ומנהיג רוחני תחת חסותו של החכם משבט הקוגי שבסיירה נבאדה- מאמא אלוקה ובאמנות "מילת החיים", "המילה המתוקה",עם ילידי האמזונס. 

הוא הצליח לשחזר את המחשבה של תרבות המואיסקה, ובכך הוא מאפשר היווצרותו של "גשר יונק הדבש", או הסכם, בין ידע אבות לתרבות המערבית, זאת עקב הכשרתו כאנתרופולוג וכ-האטה (אב רוחני). כיום הוא היועץ הרוחני של ה- Ecomuidad Tierra de Agua בקולומביה, והוא חלק מההרכב הבין-תחומי וההוליסטי "הזרע הספירלי"- הרכב שכבר ביקר ביותר מ -10 מדינות ברחבי העולם מאז 2016, והצליח לקבץ קהילה של יותר מ -7,000 אנשים המהווים ביטוי לזרע האנושות החדשה בתודעה.

להמשך קריאה על הזרע הספירלי והריטריט עומק בהנחיית קולצ'אביטה - כאן

 

המתודולוגיה של "הזרע הספירלי"

 

במסורת הילידית מטרת החיים על פני האדמה היא להיות באחדות עם הבריאה כולה- המטרה היא לחזור ל"תעלומה הגדולה". לשם כך הסדירו האבות הקדמונים את המדרגות, כדי לא לסטות מהדרך המובילה אותנו לחיק האב-האם. כבני אנוש שהם נצר לתרבויות קדם אנו שואפים ללכת בדרך של חוכמה, ולכן אנו דואגים כיצד אנו זרועים ואיך אנו זורעים, כיצד אנו מבצעים את מלאכת הטיפוח שלנו. אנו זוכרים שאנו זרעי הרוח, שצמחו מתוך העיקרון היצירתי. 

העבודה עם מטריצת הספירלה, הוא האופן בו דאגו המואיסקאס הקדומים מהמישורים של רכס האנדים המזרחי בקולומביה- לשמור על ידע זרע המקור של האנושות. המטריצה ​​מאפשרת לבצע תהליך: מסלול של ידיעה עצמית, של טיפוח הזרע האנושי, ושל הקיום עצמו. 

היא מסודרת עפ"י האנלוגיה של תהליך הזריעה, בו 5 אלמנטים הנתפשים כחמשת מימדי ההוויה: 

עשייה - אדמה

רגש - מים

מחשבה - אוויר

תחושה - אש 

ויחסים - מודעות/הכרה. 

 

המטריצה ​​מציעה פרקטיקות קונקרטיות, טקסים ורפואות בכל אחד מחמשת מימדי ההוויה האנושית, 

ע"מ לאפשר את התפתחותה האינטגראלית, המכונה בשם "5 סוגי הידע": 

הידע המנומק/ראציונלי - משתייך למימד המחשבה.

הידע המעשי - משתייך למימד הגופני/הפיזי. 

הידע השקט - משתייך למימד התחושתי, לאש.  

הידע הרגשי - משתייך למימד המים.

והידע יחסי - אשר משתייך למרכז הספירלה.

bottom of page