top of page

האטה קולצ'ביטה
בביקור שני בישראל

הולכי דרך יקרים, שמחים להזמין אתכם להכיר את "האטה קולצ'ביטה" ואת עבודתו הייחודית של אב רוחני ומורה, צאצא לשבט ה"מואיסקה" (Mhuysqa). הצטרפו אלינו בעשרת ימי ביקורו להרצאות, מעגלי לימוד ייחודיים ולריטריט עומק.

*כמו-כן, במהלך הקיץ יתקיימו ריטריטים באירופה ובחורף הקרוב יתקיים מסע שכולל ריטריט בקולומביה- נשמח לספק פרטים נוספים למתעניינים

 

מטריצת צ'ימיניגאגואה

התורה של בני שבט המואיסקה

תמצות- מאת האטה קולצ'אביטה בונייה

 

"תהליך חידוש קהילות קדום בדרך המואיסקה"

"המנהיגות והמנהיגים הבוגרים, אלו המתווכים לאנשים את החכמה הרוחנית, ממלאים תפקיד מאוד חשוב בקהילות המסורתיות- זאת מעצם היותם המשמרים והמפיצים של ידע זה הקרוי "חוק המקור". בכל טריטוריה קיים ידע מקומי הרלוונטי לה, קיימות שיטות וישנה הדרכה בנוגע לכיצד מתאפשר אורח החיים ההרמוני בסביבה המקומית הספציפית.

מתוך תפיסת עולם של אחדות המגוון, אנו רואים את החשיבות בתפיסת הפלנטה כישות חיה ובראיית בני האדם כשומרי כל אחד מאברי גוף חי זה. כל אחד ואחת עם עבודתו שנמסרה לו משחר הימים...

האטה קולצ'אביטה- (אנטוניו דאזה), כאנתרופולוג וחכם קדמוני, הצליח לתרגם ידע קדום זה משבטי האמזונס והסיירה נבאדה של צפון קולומביה- לשיטת לימוד מעשית הנקראת "ביה"ס הספיראלי" ושיקם את ההכרה בחשיבות הלימוד בחלל הלימוד הילידי של המואיסקאס- ה"קוסמוי" או "בית המחשבה". זוהי כיתה שהיא למעשה מבנה גיאומטרי המבטא את מטריצת החיים (צ'ימיניגאגואה, בשפת המואיסקאס), אשר תילמד ותיושם בכל טריטוריה באופן פרטני. קולצ'אביטה מלווה בקולומביה מספר פרויקטים קהילתיים: הקהילה המאושרת (aldea Feliz), קהילת ארץ מי הקריסטל (tiera de agua cristal), ופרויקט "הר האם" (Madre Sierra) בסיירה נבאדה. הוא מספק לחברים ולקהילות כלים, המוגדרים כ"טכנולוגיות חברתיות ילידיות", אשר מאפשרות להבין כיצד ביכולתנו להכשיר את עצמנו כבני אדם השומרים על עצמם, סביבתם (האנושית) ועל האדמה, ע"י שנלמד כיצד לשמור על עצמינו ועל מערכות היחסים שלנו."                   

"מטריצת צ'ימיניגגואה היא האופן העתיק שבו המואיסקאס – שוכני המישורים ההרריים של מרכז קולומביה – שימרו את הידע של "זרע המקור" האנושי. היא מאפשרת לבצע תהליך. היא מאפשרת דרך של ידיעה עצמית, של עיבוד וטיפוח הזרע האנושי- מתוך הקיום האנושי עצמו. המטריצה מסודרת עפ"י אנלוגיית תהליך הזריעה. היכן שמעורבים 5 אלמנטים, אשר מכונים בפינו "5 מימדי ההוויה": אדמה-עשייה, מים-רגש, אוויר-מחשבה, אש-תחושה, מערכות יחסים-תודעה. המטריצה מציעה ומלמדת שיטות מעשיות עבור ההתפתחות האינטגרלית של כל אחד מממדי ההוויה האנושית- להם קראנו "חמשת סוגי הידע": המעשי-גוף, ההגיוני-מיינד, הרגשי-מים, השתקן-אש/אינטואיציה. והאחרון, דרכו ניתן לזהות האם תהליך ההתאחדות הפנימית התהווה באופן מוצלח- "הידע היחסי"-מודעות.

הלימוד מראה לנו כיצד לצעוד ב"ספירלת מערכות היחסים" וכיצד אנו יכולים לעבור במהלך חיינו בין 4 תקופות- מטפסים מספירלה אחת לבאה אחריה תוך התפתחות תמידית... החל מהספירלה האישית (מערכת היחסים עם עצמנו), דרך ספירלת המשפחה, הקהילה ולבסוף ספירלת האנושות.

למעשה, כאשר אנו מנקים את הזרע שהננו, אותו אחד שנזרע ע"י אבותינו בנו- אנו מגלים שמתאפשר לנו לטפח מערכות יחסים זוגיות היכן שזרע האנטומיה הטבעית והשורשית שלנו יכול לנבוט, היכן שהזכרון הקדום של "חוק המקור" יכול להשתקם.

באמצעות משפחות המתאחדות לשם יצירת קהילות המתפקדות כ"בתי ספר חיים" של השיטות ודפוסי החיים (אשר ביכולתם לשחזר דרכים קדומות להתיישבות הרמונית עם חוקי מקור שניתנו בכל טריטוריה) ומתוך הסכמה עם העולם המערבי- ניתן יהיה ליצור "סדר עתיק חדש". כך נוכל לחזור לחיות "שלטון עם"."

***מוזמנים להרחיב קריאה על נושאים נוספים בהם נעסוק בזמן הביקור***

לחצו על אחד מהכפתורים והמשיכו לחקור...

קולצ'ביטה מציג את עצמו ואת שבט המואיסקה
לשים לב - לפעמים יש להפעיל כתוביות ידנית

אז מה צפוי לנו?

במהלך הביקור הקרוב בסוף חודש ספטמבר 19-30/9 (סוכות), יתקיימו מספר מפגשים- מהצפון ועד המרכז. המפגשים יהיו בעלי אופי משתנה - יהיו מעגלי שיח ממוקדי נושא, נציע הרצאות ואולי גם יתאפשר לנו לקיים יום או יומיים ריטריט.

האירוע הראשון בו ננכח כמלווים יחד עם קולצ'אביטה, כמייצג ושומר "חוכמת האבות"- יהיה פסטיבל ריקוד האדמה (earthdance) שיתקיים בתאריכים 20-22/9 בחוף מגדלה, בכנרת. התכנית לאחר ימי הפסטיבל עדיין לא הושלמה, מכיוון שאנחנו שואפים ליצור אותה ביחד אתכם- המתעניינים בלימוד המשותף.

לכן אנחנו מזמינים אתכם לכתוב לנו איזה מהנושאים מדבר אליכם, זה יעזור לנו מאוד כדי לגבש תוכנית אשר כמה שיותר מסונכרנת עם רצונותיכם...

 

לא רק בישראל...

ביקוריו של קולצ'אביטה בארץ מבטאים חיבור עמוק שלנו אתו ועם מתנת חכמתו. ומהווים התחלה של מסע משותף. במסגרת המסעות המודרכים שלנו אל קהילות הריפוי שבקולומביה הכרנו את האדם היקר הזה
ויש לכם הזמנה פתוחה מאיתנו להצטרף אלינו במסעות הבאים... 
בחודשי הקיץ, לפני הגעתו לישראל- יתקיימו מספר ריטריטים של ריפוי ולימוד באירופה בהנחייתו של קולצ'אביטה ומטפלים מביה"ס הספיראלי, אשר הקים לאחרונה- ומבוסס בקולומביה.
ובינואר-פברואר הקרובים, אנחנו מתכוונים לצאת לקולומביה לחוויה בלתי נשכחת בת 4 שבועות, שתכלול ריטריט עומק בקהילה האקולוגית "ארץ מי הקריסטל" שאחריו אנו צפויים לצאת למסע מיוחד להיכרות עם שבט הסיקואני שחי במישורים המזרחיים בקולומביה, באזור הגבול עם וונצואלה.
בבקשה כתבו לנו אם אתם מעוניינים לקבל עדכונים עם מידע מעמיק בנושאי הריטריטים בחו"ל. יכול להיות שתיפתח בעתיד הקרוב קבוצה בנושא.
בינתיים המסע ממשיך...
מוזמנים לפתוח איתנו את הלב ולתרגל הקשבה, לימוד, שיח ונוכחות עמוקה.
 
ברוכים תהיו, אור שלום בכל!
קולצ'ביטה מספר לנו על מהות העבודה
לשים לב - לפעמים יש להפעיל כתוביות ידנית

הרשמה למעגלים ופרטים נוספים

מעוניינים לשמוע עוד? 

מלאו את הטופס ונעדכן אתכם בכל הפרטים.

יובל: 054-6356306 | רונה: 052-6541949

הרשמתך בוצעה בהצלחה- בקרוב ניצור קשר במייל/טלפון

bottom of page