top of page

האטה קולצ'ביטה
בביקור שני בישראל

הולכי דרך יקרים, שמחים להזמין אתכם להכיר את "האטה קולצ'ביטה" ואת עבודתו הייחודית של אב רוחני ומורה, צאצא לשבט ה"מואיסקה" (Mhuysqa). הצטרפו אלינו בעשרת ימי ביקורו להרצאות, מעגלי לימוד ייחודיים ולריטריט עומק.

*כמו-כן, במהלך הקיץ יתקיימו ריטריטים באירופה ובחורף הקרוב יתקיים מסע שכולל ריטריט בקולומביה- נשמח לספק פרטים נוספים למתעניינים

 

ההיסטוריה של קהילת ראקירה, קולומביה

תרבות המואיסקה המסורתית ודמיונה לשורשי תרבות ישראל

תמצות- מאת האטה קולצ'אביטה בונייה

           

"כאשר הסדר הבסיסי אובד, יש כאוס. הרמוניה, לעומת זאת, היא תוצאה של מאמץ אנושי לשמר את הסדר המהותי שבו כל מרכיב תופס את מקומו. השיבה ה"רשמית" של עם ישראל לאדמתו לאחר כמעט 2000 שנות גלות, מעיד על תחילת השיבה לסדר חיוני. תהליך זה הנקרא הציונות אינו חדש לעולם או לעם ישראל, הוא החל לפני כ -4,000 שנה עם אברהם.

בחברות מסורתיות המושג "עם" מזוהה עם קבוצה אנושית בעלת נחלת אבות ומסורת רוחנית שהחלה או קשורה בדרך כלשהי לאותו מקום. האדמה היא המרחב הטמון בזהותו של העם, שכן בלעדיה לא ניתן לפתח את המערכת הרוחנית המבדילה אותו ככזה. הגיאוגרפיה של העם המסורתי לא מתבטאת באופן כמותי בלבד אלא גם מהווה תפקיד מסוים, שכן כל נקודה גיאוגרפית מצביעה על מצב קיומי מקודש שהעם עבר כאשר התעצבה זהותו. ארץ ישראל היא גוף ישראל והתורה היא נשמתו של העם.

ממש כפי שעם ישראל יונק את חוק המקור משטחו, כך העם הקדום של ראקירה שבקולומביה, ממשיך אל עבר מטרותיו מתוך המסורת שלו: הפצת המסר שתכלית החיים על פני האדמה היא להיות באחדות עם כל הבריאה ושהמטרה היא לחזור אל המסתורין הגדול. לשם כך קבעו האבות, וסידרו את השלבים שבדרך- כדי לא לסטות מן השביל שמוביל אותנו אל חיקם של אמא ואבא. בני האדם בתרבויות המסורתיות הולכים בדרך החוכמה, ולכן הם בודקים ומקפידים: כיצד הם נזרעו ואיך הם זורעים ובאיזה אופן הם מבצעים את מעשיהם- נזכרים שוב ושוב שהם זרעי הרוח, זרעים של העיקרון היצירתי.

מטריצת צ'ימיניגאגואה היא הדרך שבה המואיסקאס הקדומים של רמת קונדינמארקה בקולומביה שימרו את הידע של זרע המוצא של האנושות. המטריצה מאפשרת לתפוס תהליך מסוים, נתיב של ידיעה עצמית, של טיפוח זרע האדם מתוך הקיום האנושי עצמו. מסודר על פי האנלוגיה של תהליך זריעה, שבו 5 אלמנטים מעורבים, הנתפשים כחמשת המימדים של ההוויה: עשיה, רגש, מחשבה, תחושה ותודעה.

שתי הקהילות המסורתיות הללו מתקיימות החל מהנבואה של חוק המקור הקדוש. החוכמה המסורתית מזהה רק נביעה יצירתית אחת - עם זרמים שונים, לפי מגוון השפות - וכתוצאה מכך יצירה אחת. הסיבה לעושר הרוחני של עמים מסורתיים המשמרים את חוק המקור שלהם, טמון בקשר ישיר עם בוראם, אשר הם מקבלים באמצעות מעשיהם. אלו הן מסורות תרבותיות ורוחניות בנות אלפי שנים."

           

***מוזמנים להרחיב קריאה על נושאים נוספים בהם נעסוק בזמן הביקור***

לחצו על אחד מהכפתורים והמשיכו לחקור...

קולצ'ביטה מציג את עצמו ואת שבט המואיסקה
לשים לב - לפעמים יש להפעיל כתוביות ידנית

אז מה צפוי לנו?

במהלך הביקור הקרוב בסוף חודש ספטמבר 19-30/9 (סוכות), יתקיימו מספר מפגשים- מהצפון ועד המרכז. המפגשים יהיו בעלי אופי משתנה - יהיו מעגלי שיח ממוקדי נושא, נציע הרצאות ואולי גם יתאפשר לנו לקיים יום או יומיים ריטריט.

האירוע הראשון בו ננכח כמלווים יחד עם קולצ'אביטה, כמייצג ושומר "חוכמת האבות"- יהיה פסטיבל ריקוד האדמה (earthdance) שיתקיים בתאריכים 20-22/9 בחוף מגדלה, בכנרת. התכנית לאחר ימי הפסטיבל עדיין לא הושלמה, מכיוון שאנחנו שואפים ליצור אותה ביחד אתכם- המתעניינים בלימוד המשותף.

לכן אנחנו מזמינים אתכם לכתוב לנו איזה מהנושאים מדבר אליכם, זה יעזור לנו מאוד כדי לגבש תוכנית אשר כמה שיותר מסונכרנת עם רצונותיכם...

 

לא רק בישראל...

ביקוריו של קולצ'אביטה בארץ מבטאים חיבור עמוק שלנו אתו ועם מתנת חכמתו. ומהווים התחלה של מסע משותף. במסגרת המסעות המודרכים שלנו אל קהילות הריפוי שבקולומביה הכרנו את האדם היקר הזה
ויש לכם הזמנה פתוחה מאיתנו להצטרף אלינו במסעות הבאים... 
בחודשי הקיץ, לפני הגעתו לישראל- יתקיימו מספר ריטריטים של ריפוי ולימוד באירופה בהנחייתו של קולצ'אביטה ומטפלים מביה"ס הספיראלי, אשר הקים לאחרונה- ומבוסס בקולומביה.
ובינואר-פברואר הקרובים, אנחנו מתכוונים לצאת לקולומביה לחוויה בלתי נשכחת בת 4 שבועות, שתכלול ריטריט עומק בקהילה האקולוגית "ארץ מי הקריסטל" שאחריו אנו צפויים לצאת למסע מיוחד להיכרות עם שבט הסיקואני שחי במישורים המזרחיים בקולומביה, באזור הגבול עם וונצואלה.
בבקשה כתבו לנו אם אתם מעוניינים לקבל עדכונים עם מידע מעמיק בנושאי הריטריטים בחו"ל. יכול להיות שתיפתח בעתיד הקרוב קבוצה בנושא.
בינתיים המסע ממשיך...
מוזמנים לפתוח איתנו את הלב ולתרגל הקשבה, לימוד, שיח ונוכחות עמוקה.
 
ברוכים תהיו, אור שלום בכל!
קולצ'ביטה מספר לנו על מהות העבודה
לשים לב - לפעמים יש להפעיל כתוביות ידנית

הרשמה למעגלים ופרטים נוספים

מעוניינים לשמוע עוד? 

מלאו את הטופס ונעדכן אתכם בכל הפרטים.

יובל: 054-6356306 | רונה: 052-6541949

הרשמתך בוצעה בהצלחה- בקרוב ניצור קשר במייל/טלפון

bottom of page