top of page

האטה קולצ'ביטה
בביקור שני בישראל

הולכי דרך יקרים, שמחים להזמין אתכם להכיר את "האטה קולצ'ביטה" ואת עבודתו הייחודית של אב רוחני ומורה, צאצא לשבט ה"מואיסקה" (Mhuysqa). הצטרפו אלינו בעשרת ימי ביקורו להרצאות, מעגלי לימוד ייחודיים ולריטריט עומק.

*כמו-כן, במהלך הקיץ יתקיימו ריטריטים באירופה ובחורף הקרוב יתקיים מסע שכולל ריטריט בקולומביה- נשמח לספק פרטים נוספים למתעניינים

 

האתגרים הנוכחיים של הקהילות 

אתגר החיים בחברה קפיטליסטית שסועה

תמצות- מאת האטה קולצ'אביטה בונייה

 

"אתגרים אלה כוללים הן את הקהילות המסורתיות- "קהילות האבות" והן את החברה המערבית כביכול, או את זו השקועה בעיקר במערכות כלכליות המקדשות את הצריכה. לדידו של קולצ'אביטה, הקונפליקט טמון ב"יחסים", עם עצמנו ועם האחרים: בין בני זוג, משפחה, קהילה או החברה ועם הסביבה- עם הטבע. מתוך החוויה הפנימית שלנו בתחום "היחסי", אנו יכולים לקבוע מה זה שמשתקף בחוץ.

אנו קובעים אז כי מתוך המחשבה הילידית, מחשבת אבות,  ניתן להקים אסטרטגיות תרבותיות ועקרונות אתיים המאפשרים לפתור את הבעיות בין בני האדם, כאלה היוצרים סביבה תרבותית המסייעת להתפתחותה המלאה של ההוויה.

בקהילות של ימינו, הרוחניות קשורה לדת, מוסר או דוגמטיות. כך היא מפסיקה עם הזמן לתחזק את התפיסה המהותית ואת תפקידה החשוב במבנה הקהילתי של העמים הילידים. הרוחניות היא מקור האחדות של עמים אלה והיא האיכות העיקרית שלהם; בעולם המסורת הילידית, הרוחניות מובנת כאימפולס להתאחד עם מה שמקיף אותנו ולראות בו חלק מאתנו. תודעה זו חובקת בני אדם אחרים, את אמא אדמה (אשר החוכמה הילידית מזהה כישות חיה) ואת היקום בכלל. הכוח הבסיסי המאחד הוא כוח האהבה; לכן, אנו יכולים לומר כי האהבה מחזיקה יחדיו את היקום, וכי במקום שאין אחדות- חסרה האהבה. האהבה, בהיותה יצירה של האבא ושל האמא, המהווה את ההגדרה של עצמה והווה את הימצאותה- ולכן, מייצגת את החזון הרוחני במערכות יחסים.

 

"כל יחסים של איחוד- הם דבר רוחני. הגופים לא יכולים להיות מאוחדים, תודעות יכולות"

האתגר החשוב ביותר של קהילות הצרכנים הוא בחידוש הקשר הרוחני. בעצמך, עם השותף שלך, ילדים, אחים, שכנים ועם אמא אדמה. הבנת התפקיד שלך כזרע אנושי."

***מוזמנים להרחיב קריאה על נושאים נוספים בהם נעסוק בזמן הביקור***

לחצו על אחד מהכפתורים והמשיכו לחקור...

קולצ'ביטה מציג את עצמו ואת שבט המואיסקה
לשים לב - לפעמים יש להפעיל כתוביות ידנית

אז מה צפוי לנו?

במהלך הביקור הקרוב בסוף חודש ספטמבר 19-30/9 (סוכות), יתקיימו מספר מפגשים- מהצפון ועד המרכז. המפגשים יהיו בעלי אופי משתנה - יהיו מעגלי שיח ממוקדי נושא, נציע הרצאות ואולי גם יתאפשר לנו לקיים יום או יומיים ריטריט.

האירוע הראשון בו ננכח כמלווים יחד עם קולצ'אביטה, כמייצג ושומר "חוכמת האבות"- יהיה פסטיבל ריקוד האדמה (earthdance) שיתקיים בתאריכים 20-22/9 בחוף מגדלה, בכנרת. התכנית לאחר ימי הפסטיבל עדיין לא הושלמה, מכיוון שאנחנו שואפים ליצור אותה ביחד אתכם- המתעניינים בלימוד המשותף.

לכן אנחנו מזמינים אתכם לכתוב לנו איזה מהנושאים מדבר אליכם, זה יעזור לנו מאוד כדי לגבש תוכנית אשר כמה שיותר מסונכרנת עם רצונותיכם...

 

לא רק בישראל...

ביקוריו של קולצ'אביטה בארץ מבטאים חיבור עמוק שלנו אתו ועם מתנת חכמתו. ומהווים התחלה של מסע משותף. במסגרת המסעות המודרכים שלנו אל קהילות הריפוי שבקולומביה הכרנו את האדם היקר הזה
ויש לכם הזמנה פתוחה מאיתנו להצטרף אלינו במסעות הבאים... 
בחודשי הקיץ, לפני הגעתו לישראל- יתקיימו מספר ריטריטים של ריפוי ולימוד באירופה בהנחייתו של קולצ'אביטה ומטפלים מביה"ס הספיראלי, אשר הקים לאחרונה- ומבוסס בקולומביה.
ובינואר-פברואר הקרובים, אנחנו מתכוונים לצאת לקולומביה לחוויה בלתי נשכחת בת 4 שבועות, שתכלול ריטריט עומק בקהילה האקולוגית "ארץ מי הקריסטל" שאחריו אנו צפויים לצאת למסע מיוחד להיכרות עם שבט הסיקואני שחי במישורים המזרחיים בקולומביה, באזור הגבול עם וונצואלה.
בבקשה כתבו לנו אם אתם מעוניינים לקבל עדכונים עם מידע מעמיק בנושאי הריטריטים בחו"ל. יכול להיות שתיפתח בעתיד הקרוב קבוצה בנושא.
בינתיים המסע ממשיך...
מוזמנים לפתוח איתנו את הלב ולתרגל הקשבה, לימוד, שיח ונוכחות עמוקה.
 
ברוכים תהיו, אור שלום בכל!
קולצ'ביטה מספר לנו על מהות העבודה
לשים לב - לפעמים יש להפעיל כתוביות ידנית

הרשמה למעגלים ופרטים נוספים

מעוניינים לשמוע עוד? 

מלאו את הטופס ונעדכן אתכם בכל הפרטים.

יובל: 054-6356306 | רונה: 052-6541949

הרשמתך בוצעה בהצלחה- בקרוב ניצור קשר במייל/טלפון

bottom of page